FSD84-12-C
DigiKey Part Number
298-10563-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD84-12-C
Description
CONN FERRULE DIN 6AWG BLUE
Detailed Description
Blue Wire Ferrule Connector DIN 6 AWG (16.00mm²) Single Wire
Size
6 AWG (16.00mm²)
Series
Length - Overall
23.00mm
Length - Pin
12.00mm