FSD83-12-C
DigiKey Part Number
298-10562-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD83-12-C
Description
CONN FERRULE DIN 8AWG RED
Detailed Description
Red Wire Ferrule Connector DIN 8 AWG (10.00mm²) Single Wire
Size
8 AWG (10.00mm²)
Series
Length - Overall
21.00mm
Length - Pin
12.00mm