BUK964R4-40B,118 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Nexperia USA Inc.
In Stock: 332
Unit Price: R29,29000
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 505
Unit Price: R43,36000
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 1 824
Infineon Technologies
In Stock: 472
In Stock: 606
In Stock: 4 237
In Stock: 100
In Stock: 606
IXYS
In Stock: 7
IXYS
Vishay Siliconix
STMicroelectronics
N-Channel 40 V 75A (Tc) 254W (Tc) Surface Mount D2PAK