0500798000-08-W8
DigiKey Part Number
0500798000-08-W8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-08-W8
Description
8" PRE-CRIMP 1852 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
8.00" (203.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R10,65100R106,51
30R9,35833R280,75
50R8,83820R441,91
100R8,20500R820,50
250R7,47764R1 869,41
500R7,00186R3 500,93
1 000R6,58252R6 582,52
2 500R6,10350R15 258,75
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 30
Unit Price: R10,65100
8" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R10,65100
8" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 GREEN
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 WHITE
3" PRE-CRIMP 1852 WHITE
4" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 1
5" PRE-CRIMP 1852 WHITE
6" PRE-CRIMP 1852 WHITE