0500798000-05-B8
DigiKey Part Number
0500798000-05-B8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-B8
Description
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 190
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R8,85100R88,51
30R8,18600R245,58
50R7,89900R394,95
100R7,51950R751,95
250R7,04832R1 762,08
500R6,71160R3 355,80
1 000R6,39093R6 390,93
2 500R5,99074R14 976,85
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R9,70200
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: R9,70200
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
5" PRE-CRIMP 1852 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 680
3" PRE-CRIMP 1852 BLACK
4" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 29
6" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 740
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK