0460121141-10-B0-D
DigiKey Part Number
0460121141-10-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0460121141-10-B0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R22,87300R228,73
30R21,16567R634,97
50R20,41860R1 020,93
100R19,44180R1 944,18
250R18,22288R4 555,72
500R17,35280R8 676,40
1 000R16,52445R16 524,45
2 500R15,49040R38 726,00
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R22,87300
10" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: R22,87300
10" PRE-CRIMP A2040 GREEN
10" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
10" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLACK
3" PRE-CRIMP A2040 BLACK
4" PRE-CRIMP A2040 BLACK
5" PRE-CRIMP A2040 BLACK
6" PRE-CRIMP A2040 BLACK