0430300002-12-W0
DigiKey Part Number
0430300002-12-W0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-W0
Description
12" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
White
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 230
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R16,44300R164,43
30R14,50667R435,20
50R13,73020R686,51
100R12,77960R1 277,96
250R11,69224R2 923,06
500R10,98184R5 490,92
1 000R10,35520R10 355,20
2 500R9,64010R24 100,25
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R16,44300
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 360
Unit Price: R16,44300
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040W WHITE
3" PRE-CRIMP A2040W WHITE
In-Stock: 150
4" PRE-CRIMP A2040W WHITE
5" PRE-CRIMP A2040W WHITE
6" PRE-CRIMP A2040W WHITE