0430300002-03-W0
DigiKey Part Number
0430300002-03-W0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-W0
Description
3" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
White
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 150
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R12,79400R127,94
30R11,26167R337,85
50R10,64780R532,39
100R9,89350R989,35
250R9,03192R2 257,98
500R8,46846R4 234,23
1 000R7,97124R7 971,24
2 500R7,40374R18 509,35
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R12,79400
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 9
Unit Price: R12,79400
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 170
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040W WHITE
4" PRE-CRIMP A2040W WHITE
5" PRE-CRIMP A2040W WHITE
6" PRE-CRIMP A2040W WHITE
In-Stock: 90
8" PRE-CRIMP A2040W WHITE