0430300002-03-N0
DigiKey Part Number
0430300002-03-N0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-N0
Description
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R12,79400R127,94
30R11,26167R337,85
50R10,64780R532,39
100R9,89350R989,35
250R9,03192R2 257,98
500R8,46846R4 234,23
1 000R7,97124R7 971,24
2 500R7,40374R18 509,35
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R12,79400
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 9
Unit Price: R12,79400
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 170
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 9
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040N BROWN
4" PRE-CRIMP A2040N BROWN
5" PRE-CRIMP A2040N BROWN
6" PRE-CRIMP A2040N BROWN
8" PRE-CRIMP A2040N BROWN