0008500113-05-A2
DigiKey Part Number
0008500113-05-A2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-A2
Description
5" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R9,21100R92,11
30R8,52400R255,72
50R8,21980R410,99
100R7,82870R782,87
250R7,33692R1 834,23
500R6,98648R3 493,24
1 000R6,65271R6 652,71
2 500R6,23609R15 590,23
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R9,21100
5" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R9,21100
5" PRE-CRIMP A2016 BROWN
5" PRE-CRIMP A2016 GREEN
5" PRE-CRIMP A2016 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
8" PRE-CRIMP A2016 ORANGE