0002062101-12-R9-D
DigiKey Part Number
0002062101-12-R9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-12-R9-D
Description
12" PRE-CRIMP A2103 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Red
Contact End
Pin to Pin
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 390
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R15,15000R151,50
30R13,74333R412,30
50R13,13140R656,57
100R12,34760R1 234,76
250R11,38332R2 845,83
500R10,70434R5 352,17
1 000R10,06643R10 066,43
2 500R9,28140R23 203,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 368
Unit Price: R15,15000
12" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R15,80500
12" PRE-CRIMP A2103 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2103 GREEN
12" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 RED
3" PRE-CRIMP A2103 RED
4" PRE-CRIMP A2103 RED
5" PRE-CRIMP A2103 RED
6" PRE-CRIMP A2103 RED