0002062101-11-Y0
DigiKey Part Number
0002062101-11-Y0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-11-Y0
Description
11" PRE-CRIMP A2102 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 20 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
11.0" (279.4mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R12,05800R120,58
30R11,14733R334,42
50R10,75240R537,62
100R10,23870R1 023,87
250R9,59672R2 399,18
500R9,13860R4 569,30
1 000R8,70209R8 702,09
2 500R8,15727R20 393,18
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R12,05800
11" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R12,05800
11" PRE-CRIMP A2102 BROWN
11" PRE-CRIMP A2102 GREEN
11" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2102 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2102 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2102 YELLOW
5" PRE-CRIMP A2102 YELLOW
6" PRE-CRIMP A2102 YELLOW