0002061101-12-R0-D
DigiKey Part Number
0002061101-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2102 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10R21,41700R214,17
30R19,81867R594,56
50R19,11300R955,65
100R18,20000R1 820,00
250R17,05996R4 264,99
500R16,24516R8 122,58
1 000R15,46965R15 469,65
2 500R14,50148R36 253,70
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R21,41700
12" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R21,41700
12" PRE-CRIMP A2102 GREEN
12" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 RED
2" PRE-CRIMP A2102 RED
10" PRE-CRIMP A2102 RED
3" PRE-CRIMP A2102 RED
11" PRE-CRIMP A2102 RED