0002061101-12-B0
DigiKey Part Number
0002061101-12-B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-B0
Description
12" PRE-CRIMP A2102 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R18,24300R182,43
30R16,87367R506,21
50R16,27600R813,80
100R15,49710R1 549,71
250R14,52528R3 631,32
500R13,83158R6 915,79
1 000R13,17142R13 171,42
2 500R12,34699R30 867,47
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R18,24300
12" PRE-CRIMP A2102 GREEN
In-Stock: 0
Unit Price: R18,24300
12" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2102 RED
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2102 BLACK
3" PRE-CRIMP A2102 BLACK
4" PRE-CRIMP A2102 BLACK
5" PRE-CRIMP A2102 BLACK
6" PRE-CRIMP A2102 BLACK