0002061101-10-A9
DigiKey Part Number
0002061101-10-A9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-10-A9
Description
10" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R19,68200R196,82
30R18,21533R546,46
50R17,56840R878,42
100R16,72750R1 672,75
250R15,67908R3 919,77
500R14,93072R7 465,36
1 000R14,21787R14 217,87
2 500R13,32800R33 320,00
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R19,68200
10" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R19,68200
10" PRE-CRIMP A2103 BROWN
10" PRE-CRIMP A2103 GREEN
10" PRE-CRIMP A2103 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2103 ORANGE