0002061101-10-A0-D
DigiKey Part Number
0002061101-10-A0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-10-A0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R19,76400R197,64
30R18,28600R548,58
50R17,64040R882,02
100R16,79620R1 679,62
250R15,74320R3 935,80
500R14,99126R7 495,63
1 000R14,27579R14 275,79
2 500R13,38225R33 455,62
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R19,76400
10" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R19,76400
10" PRE-CRIMP A2102 GREEN
10" PRE-CRIMP A2102 RED
10" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
2" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2102 ORANGE