PIC18F57Q43T-I/6LX
DigiKey Part Number
150-PIC18F57Q43T-I/6LXTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC18F57Q43T-I/6LXCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC18F57Q43T-I/6LXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F57Q43T-I/6LX
Description
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 48VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18F, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-VQFN (6x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC18F57Q43T-I/6LX Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
1K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
8K x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 43x12b; D/A 1x8b
Core Processor
PIC
Oscillator Type
Internal
Core Size
8-Bit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz