DSC6101ML3B-014.7456T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R14,61365
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R14,61364
Datasheet
14.7456 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC6101ML3B-014.7456T
DigiKey Part Number
150-DSC6101ML3B-014.7456T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101ML3B-014.7456T
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-105C 20
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)