HLG-320H-C700B
DigiKey Part Number
1866-2510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-320H-C700B
Description
LED DRVR CC AC/DC 214-428V 700MA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
700mA 214 ~ 428V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Power (Watts)
300 W
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
Analog, PWM
Packaging
Box
Features
OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP67
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Constant Current
Efficiency
94%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Output
214 ~ 428V
Base Product Number
Current - Output (Max)
700mA