06035C104J4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Unit Price: R0,12914
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7 276
Unit Price: R0,50000
Datasheet
In Stock: 81
Direct
YAGEO
Direct
Murata Electronics
In Stock: 738
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06035C104J4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71H104JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C104J4T4A
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)