06035C104J4Z4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7 276
Unit Price: R9,65000
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 615
Unit Price: R10,47000
Datasheet
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06035C104J4Z4A
DigiKey Part Number
478-KAF15AR71H104JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C104J4Z4A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035C104J4Z4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)