T598D337M006ATS025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 500
Unit Price: R69,21000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 733
Unit Price: R88,51000
Datasheet
In Stock: 2 365
In Stock: 0
In Stock: 500
Vishay Sprague
In Stock: 306
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T598D337M006ATS025
DigiKey Part Number
399-T598D337M006ATS025TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598D337M006ATS025
Description
CAP TAN POLY 330UF 6.3V AUTO
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz