PDUMVR30NETLX
DigiKey Part Number
PDUMVR30NETLX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUMVR30NETLX
Description
PDU SWITCHED 120V 30A 24 5-15/20
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Connector - AC Input
NEMA L5-30P
Connector - AC Output
NEMA 5-20R
Voltage - Input
100V, 120V, 127V
Rack, Vertical
Approval Agency
NOM, UL
Current - Max
30A