PDUMVR30HVNETLX
DigiKey Part Number
PDUMVR30HVNETLX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUMVR30HVNETLX
Description
5/5.8KW SINGLE-PHASE SWITCHED PD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Connector - AC Input
NEMA L6-30P
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Voltage - Input
200V, 208V, 240V
Rack, Vertical
Approval Agency
NOM, UL
Current - Max
30A