FH1220003Z
DigiKey Part Number
FH1220003ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
FH1220003ZCT-ND - Cut Tape (CT)
FH1220003ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FH1220003Z
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12.288 MHz ±20ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
12.288 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
18pF