DRP-24V100W1NN
DigiKey Part Number
1145-1095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRP-24V100W1NN
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 100W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 3.8A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRP-24V100W1NN Models
Category
Power (Watts)
100W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
89%
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Number of Outputs
1
Size / Dimension
4.88" L x 1.57" W x 4.88" H (124.0mm x 40.0mm x 124.0mm)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, NEC Class 2, SIQ, UL
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
3.8A