APXG160ARA561MHA0G is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: R37,30000
Datasheet
560 µF 16 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 18mOhm 15000 Hrs @ 105°C