SRP4020TA-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP4020TA-150M |
Description | FIXED IND 15UH 1.5A 374 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 374mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP4020TA-150M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 374mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 17MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 2-SMD |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.9A | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |