CDNBS08-T58CC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDNBS08-T58CC |
Description | TVS DIODE 58VWM 100VC 8-SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100V Clamp 24A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDNBS08-T58CC Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 2700W (2.7kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications Ethernet |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 4 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 100V | Base Product Number |