D60V0L4B10LP-7
DigiKey Part Number
D60V0L4B10LP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D60V0L4B10LP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D60V0L4B10LP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D60V0L4B10LP-7
Description
TVS DIODE 60VWM 125VC UDFN251010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125V Clamp 2A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN2510-10
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D60V0L4B10LP-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Package / Case
10-UFDFN
Voltage - Breakdown (Min)
65V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
125V