WM6PD-2-18-S
DigiKey Part Number
5849-WM6PD-2-18-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM6PD-2-18-S
Description
POWER DIV 6 WAY 6-18 GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 2 GHz ~ 18 GHz Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 18.3dB, Imbalance (Typ) 4° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
1.4dB
Manufacturer
Werbel Microwave LLC
Frequency
2 GHz ~ 18 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 18.3dB, Imbalance (Typ) 4°
Packaging
Retail Package
Size / Dimension
6.000" L x 4.000" W x 0.380" H (152.40mm x 101.60mm x 9.70mm)