960-23-12-D-AB-0
960-23-12-D-AB-0
960-23-12-D-AB-0
DigiKey Part Number
345-1786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-23-12-D-AB-0
Description
HEATSINK 23X12MM DIA PUSH PIN
EDA/CAD Models
960-23-12-D-AB-0 Models
Length
0.906" (23.00mm)
Series
Width
0.906" (23.00mm)
Fin Height
0.472" (12.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.80°C/W @ 200 LFM