960-21-33-D-AB-0
960-21-33-D-AB-0
960-21-33-D-AB-0
DigiKey Part Number
345-1783-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-21-33-D-AB-0
Description
HEATSINK 21X33MM DIA PUSH PIN
EDA/CAD Models
960-21-33-D-AB-0 Models
Length
0.827" (21.00mm)
Series
Width
0.827" (21.00mm)
Fin Height
1.299" (33.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.10°C/W @ 200 LFM