ACASN1002S3002P1AT
DigiKey Part Number
749-1048-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1048-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1048-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACASN1002S3002P1AT
Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0606
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k, 30k Ohm ±0.1% 125mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 0606, Convex
Category
Power Per Element
125mW
Manufacturer
Vishay
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
10k, 30k
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±0.1%
Package / Case
0606, Convex
Number of Resistors
2
Supplier Device Package
0606
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Size / Dimension
0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Resistor-Ratio-Drift
±15ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)