VJ1206Y103KXBBE31
DigiKey Part Number
720-1271-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1271-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1271-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y103KXBBE31
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y103KXBBE31 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)