Image for SMAJ150CA-E3/61 is not available
SMAJ150CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ150CA-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ150CA-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ150CA-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ150CA-E3/61
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
243V Clamp 1.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ150CA-E3/61 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V