IHLE2020CDER150M5A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 2 099
Unit Price: R359,72000
Datasheet
15 µH Shielded Inductor 2.4 A 208mOhm Max Nonstandard
IHLE2020CDER150M5A
DigiKey Part Number
541-IHLE2020CDER150M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE2020CDER150M5ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE2020CDER150M5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE2020CDER150M5A
Description
FIXED IND 15UH 2.4A 208 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
IHLE2020CDER150M5A Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
208mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
14.1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Height - Seated (Max)
0.135" (3.43mm)