CRCW2512100RFKEHHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: R0,19211
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3 341
Unit Price: R0,43000
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
100 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW2512100RFKEHHP
DigiKey Part Number
CRCW2512100RFKEHHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512100RFKEHHP
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1.5W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW2512100RFKEHHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)