SL1522101
DigiKey Part Number
570-SL1522101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1522101
Description
ICL 220 OHM 25% 1A 16MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 220 Ohms ±25% 1 A 0.630" (16.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
1 A
Series
R @ Current
1.9 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.630" (16.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
220 Ohms