23BR100LFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 23BR100LFTR |
Description | TRIMMER 100 OHM 0.25W GW TOP ADJ |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 23BR100LFTR Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 100 Ohms | Termination Style Gull Wing |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |