TRS12V65H,LQ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TRS12V65H,LQ |
Description | DIODE SIL CARB 650V 12A 4DFNEP |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 650 V 12A Surface Mount 4-DFN-EP (8x8) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Zero Recovery Time > 500mA (Io) |
Mfr | Reverse Recovery Time (trr) 0 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 120 µA @ 650 V |
Part Status Active | Capacitance @ Vr, F 778pF @ 1V, 1MHz |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 12A | Supplier Device Package 4-DFN-EP (8x8) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 12 A | Operating Temperature - Junction 175°C |