OPA170AIDRLR
DigiKey Part Number
296-34920-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-34920-1-ND - Cut Tape (CT)
296-34920-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPA170AIDRLR
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT5
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-5
EDA/CAD Models
OPA170AIDRLR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
17 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Slew Rate
0.4V/µs
Package / Case
SOT-553
Gain Bandwidth Product
1.2 MHz