LMZM23600SILR
DigiKey Part Number
296-LMZM23600SILRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMZM23600SILRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMZM23600SILRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZM23600SILR
Description
DC DC CONVERTER 1.2-15V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 15V 500mA 4V - 36V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMZM23600SILR Models
Category
Current - Output (Max)
500mA
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
OCP, SCP, UVLO
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
10-LDFN Exposed Pad, Module
Voltage - Input (Min)
4V
Size / Dimension
0.15" L x 0.12" W x 0.06" H (3.8mm x 3.0mm x 1.6mm)
Voltage - Input (Max)
36V