Image for DDS39RFS12ACK is not available
DDS39RFS12ACK
DigiKey Part Number
296-DDS39RFS12ACK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDS39RFS12ACK
Description
16-BIT, 1-CHANNEL, 24GSPS 12GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct Digital Synthesis IC 16 b 12 GHz Tuning 256-FCBGA (17x17)
Category
Voltage - Supply
0.95V ~ 1.05V, 1.71V ~ 1.89V
Manufacturer
Texas Instruments
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
256-BBGA, FCBGA
Resolution (Bits)
16 b
Supplier Device Package
256-FCBGA (17x17)
Master fclk
12 GHz