CDC6CE125000ADLFR
DigiKey Part Number
296-CDC6CE125000ADLFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-CDC6CE125000ADLFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-CDC6CE125000ADLFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDC6CE125000ADLFR
Description
LOW-POWER, LOW-JITTER, BULK-ACOU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VSON (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
7.1mA