BQ51003YFPT
DigiKey Part Number
296-37245-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-37245-1-ND - Cut Tape (CT)
296-37245-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BQ51003YFPT
Description
IC WIRELESS PWR RCVR 28DSBGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wireless Power Receiver PMIC 28-DSBGA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BQ51003YFPT Models
Category
Voltage - Supply
4V ~ 10V
Manufacturer
Texas Instruments
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
28-XFBGA, DSBGA
Applications
Wireless Power Receiver
Supplier Device Package
28-DSBGA
Current - Supply
500mA