PTN1.25BK250
DigiKey Part Number
1030-PTN1.25BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTN1.25BK250
Description
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Category
Length
250' (76.20m)
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.750" (44.45mm)