PTN0.38BL500
DigiKey Part Number
1030-PTN0.38BL500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTN0.38BL500
Description
EXPAND SLEEVING 3/8" X 500' BLU
Detailed Description
Sleeve X 500' (152.40m) Blue
Category
Length
500' (152.40m)
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.375" (9.53mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.500" (12.70mm)