FRN0.50TB500
DigiKey Part Number
1030-FRN0.50TB500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FRN0.50TB500
Description
EXPAND SLEEVE 1/2"X500' BLK/WHT
Detailed Description
Sleeve X 500' (152.40m) Black, White
Length
500' (152.40m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)