ADE10A04 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
In Stock: 6 395
Unit Price: R35,01000
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 195
Unit Price: R32,39000
Datasheet
New Product
Image for ADE10A04 is not available
ADE10A04
DigiKey Part Number
1111-ADE10A04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADE10A04
Description
DIP SW/SIP SW ADE10A04=10 POS DI
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Dip Switch SPST 10 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 24VDC
Category
Contact Finish
Gold
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Height Above Board
0.228" (5.80mm)
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tube
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SPST
Washable
Yes
Number of Positions
10
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
100mA
Body Material
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating
24VDC
Length
1.076" (27.34mm)